Dojazd do lotniska w Krakowie

Dojazd do lotniska Kraków-Balice samochodem wynajętym w centrum:

Dojazd do lotniska w KrakowieZastanawiasz się, jak dostać się na lotnisko w Krakowie, jeśli wypożyczyłeś samochód w naszej firmie w centrum miasta (w okolicach Dworca PKP Kraków Główny)? Podpowiadamy. Możesz obrać jedną z trzech proponowanych przez Mapy Google tras:

A. 17, 1 km (przez DK7/DK79) – wyjazd spod Dworca Kraków Główny na aleję 29 Listopada, aż do drogi DK7 ( kierując się na północ, skręcić w prawo w ulicę Pawią, następnie na rozwidleniu trzymać się prawej strony i jechać dalej II obwodnicą); wybranie jednego z dwóch lewych pasów do skrętu w DK7, wjazd na Drogę Krajową 7/79 w kierunku Chyżne/Zakopane/Rzeszów/Katowic; jazda wzdłuż III obwodnicy; wjazd na lewy pas do zjazdu na E77/S7 w kierunku lotniska; wjazd na prawy pas, by wjechać na A4 w kierunku lotniska; zjazd na DW774 w kierunku lotniska; drugi zjazd na rondzie;
B. 12, 9 km (przez ulicę Balicką) – kieruj się na północ ulicą Pawią w prawo, w lewo na rozwidleniu aleją Juliusza Słowackiego, Aleją trzech Wieszczów, II obwodnicą; w prawo na ulicę łobzowską przez plac Axentowicza i ulicę Kazimierza Wielkiego; w prawo ulicą Podchorążych, wzdłuż ulicy Bronowickiej, Balickiej, Krakowskiej; na rondzie drugi zjazd na lotnisko, a następnie pierwszy zjazd;
C. 14, 0 km (przez ulicę Królowej Jadwigi) – kieruj się na północ po skręcie w prawo w ulicę Pawią, na rozwidleniu w lewo ulicą Słowackiego, Aleją Trzech Wieszczów, II obwodnicą; prosto ulicą Mickiewicza, w prawo w ulicę Focha, na wprost ulicą Królowej Jadwigi, Junacką, Chełmską; na rondzie prosto ulicą Olszanicką, na rondzie pierwszy zjazd ulicą Medweckiego (DW 774); pierwszy zjazd na rondzie na lotnisko.

Dojazd na lotnisko w Krakowie komunikacją miejską

Na lotnisko Kraków-Balice dojechać można również linią autobusową dzienną (208, 252), a także nocna (902). Wsiadając na Dworcu Głównym Wschodnim, dostaniemy się bezpośrednio na lotnisko. W załączniku poniżej znajduje się mapa tras linii autobusowych aglomeracyjnych na lotnisko – zapraszamy do obejrzenia:

(pdf – Linie autobusowe na lotnisko Kraków-Balice)

wypożyczalnia aut online krakówCeny biletów jedno przejazdowych to 4 zł (normalny) i 2 zł (ulgowy). Istnieje możliwość zakupienia również biletu godzinnego, 90-minutowego, dziennego lub tygodniowego. Kupno odbywa się w specjalnych automatach (biletomatach) na terminalu pasażerskim przy hali przylotów na parterze, bezpośrednio w autobusach (również u kierowcy), na przystankach.

Na lotnisko dojeżdżają ponadto pociągi, autokary oraz minibusy połączeń dalekobieżnych. Wszelkie dodatkowe informacje na ten temat znajdują się na oficjalnej stronie internetowej lotniska w zakładce „Dojazd i parking”. Zapraszamy także do skorzystania z okazji jaką oferują wypożyczalnia samochodów osobowych w Krakowie.